Καλώς ορίσατε στην ιστοσελίδα του Α.Ο.Ν.Φ. ΑΤΤΑΛΟΥ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ.
Δείτε τις τρέχουσες ειδήσεις που αφορούν την ποδοσφαιρική ομάδα και αφήστε τα σχόλιά σας ώπου νομίζετε...

Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2009

Ανθούπολη- ΑΟΝΦ Άτταλος 1-1. Άδικο αποτέλεσμα...

Ισοπαλία 1-1 με την Ανούπολη εκτός έδρας έφερε χθές ο ΑΟΝΦ Άτταλος. Ενα σκορ που αδικεί την ομάδα της Ν. Φιλαδέλεφειας καθώς έχασε ευκαιρίες που δε χάνονται και δε θα ήταν υπερβολή να πούμε πως θα μπορούσε να είχε επιτύχει τουλάχιστον δύο ακόμα γκολ.
Το φιλμ του αγώνα:
6' Σέντρα από αριστερά ο Δημάκης από το ύψος του πεναλτυ αφού στοπάρει πλασάρει με δύναμη, σώζει σωτήρια ο Αναγνωστόπουλος.
15' Μεγάλη ευκαιρία με τον Σιαδήμα για τον Άτταλο που μπαίνει κατα μέτωπο από το κέντρο μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα της Ανθούπολης πλασάρει πάνω του.
28' Σουτ απο μακρινή απόσταση δεν ανησυχεί τον Αναγνωστόπουλο που διώχνει με γροθιές μακρυά.
34'Ο Κορνελάτος ολομόναχος μέσα στην περιοχή σε ανεπανάληπτο τετ α τετ αντί να πλασάρει προσπαθεί να περάσει και τον τερματοφύλακα που αποκρούει σωστά.
55' ΓΚΟΛ Ο Παπαχρήστου που έχει περάσει στον αγώνα για τον Άτταλο από το ύψος της μεγάλης περιοχής με διαγώνιο σουτ γράφει το 0-1.
58' Ο Χαλιλάι από σουτάρει ολομόναχοςαπό πάσα του Κορνελάτου η μπάλα περνάει αουτ
60' Απίστευτη ευκαιρία για τον Άτταλο ύστερα από σέντρα του Σκούταρη, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων δεν συγκρατεί τη μπάλα που στην ουσία την πασάρει στον Κομπορόζο αλλά σε σχεδόν κενή εστία στέλνει την μπάλα άουτ.
63' Φάουλ από δεξιά για την Ανθούπολη κεφαλιά από το ύψος του πέναλτυ ο Αναγνωστόπουλος μπλοκάρει σταθερά στην δεξιά του γωνία.
65' ΓΚΟΛ Ο Στρείδης για την Ανθούπολη σεντράρει διαγώνια στην καρδιά της άμυνας ο Κολιτσόπουλος που έρχεται απο πίσω με κεφαλιά γράφει το 1-1.
75' Σκληρό μαρκάρισμα από τον Σκούταρη δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα, αποβολή με δέκα παικτες ο Άτταλος.
80' Κάθετη πάσα από στην πλάτη της άμυνας ο Αναγνωστόπουλος βγαίνει έγκαιρα και απομακρύνει την μπάλα.
85' Αποβολή για την Ανθούπολη με τον Κρινόπουλο να χτυπάει εκτός φάσης τον τερματοφύλακα Αναγνωστόπουλο.
93' Σφύριγμα της λήξης. Ένταση από τους γηπεδούχος.
Διαιτητές: Μπακογιάννης, Γιαννουλίδης, Γκαβέρας. Μετρια η διαιτησία.